Ekonomi

Kuru kayısı lisanslı deposu üreticilere kolaylık sağlıyor

Malatya Ticaret Borsası (MTB) Başkanı Ramazan Özcan yaptığı açıklamada, kuru kayısı ruhsatlı depoda üreticilere çeşitli kolaylıklar sağlandığını belirtti.

Vali Hulusi Şahin, Şire Pazarı ve Kuru Kayısı Lisanslı Depo Tesislerinde incelemelerde bulundu. Vali Şahin, Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Ağırlı ile birlikte Şire Pazarı’ndaki işyerlerini gezerek, esnafın sorun ve taleplerini dinleyerek, piyasada yürütülen çalışmaları inceledi. . Vali Şahin, MTB Lideri Ramazan Özcan ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Ağırlı ile görüş alışverişinde bulundu. Vali Şahin ve beraberindekiler, Şire Pazarı’nın ardından ruhsatlı kuru kayısı depolama tesislerinde incelemelerde bulundu. Vali Şahin, tesisin faaliyetleri ve çalışmaları hakkında Ticaret Borsası Başkanı Özcan’dan bilgi aldı.

Özcan yaptığı açıklamada, Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Türkiye’nin 6 bin ton kapasiteli ilk kuru kayısı ruhsatlı deposunun üreticilere çeşitli kolaylıklar sağladığını söyledi.

Özcan, “TMO’nun müdahale alımları yapabilmesi için lisanslı depoculuğun hayata geçirilmesi gerekiyor. Depo faaliyete geçti ve çalışmaya devam ediyor. Kira bedellerinin değerli bir kısmı Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından finanse ediliyor. Tüm masrafı devletimiz karşılıyor. Üreticimiz hasat döneminden sonra, fırsat buldukça tüm çalışmalarını depoda muhafaza etme fırsatı buluyor” dedi. – MALATYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu