Haber

Mart kapanacak mı? – CEO ile konuştuk!

İstanbul 14. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin aldığı karar gereği Martı TAG ve Martı Motosiklet uygulamaları ile siteye erişim engellendi. Bu karar Mart CEO‘Bu Oğuz Alper Öktem New York Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açılma sürecine ilişkin çalışmaların yapıldığı yayımlandı. Mart konusunda CEO Oğuz Alper Öktem ile son durumu ve süreci konuştuk. Mart kapanacak mı?

Mart kapanacak mı? – CEO ile konuştuk!

Belirlenen şartlar çerçevesinde Martı uygulamalarının ve internet sitesinin yeniden aktif hale getirilmesi için gerekli adımların atılacağı belirtildi. İstanbul Taşıyıcılar ve Esnaf Odası avukatları, dilekçelerinde Martı ile ilgili bazı ifadeler ileri sürdüler. Dilekçede, Martı İleri Teknoloji Anonim Şirketi’nin Martı TAG ve Martı Motosiklet uygulaması ile yasa dışı korsan taşımacılık yaptığı belirtildi.

Taksici tarafında ise haksız rekabetten kaynaklanan bu durumların tespiti ve önlenmesi yönünde bir talep oluştu. Erişim engelleme kararı, Martı’nın NYSE’ye girme kararı için Martı’nın kurucusu ve CEO’su Oğuz Alper Öktem’in New York Borsası’nı ziyaret etmesiyle geldi.

Martı CEO’su Twitter’da NYSE’ye açılmanın son aşamasına geldiklerini paylaştı. Ancak bu paylaşımının üstüne bir de erişim sorunuyla ilgili açıklama yaptığı bir görsel paylaştı. Ayrıca CEO yaptığı açıklamada, New York Borsası’nda Türk bayrakları ile karşılandığını ve bugün adliyede olduklarını belirtti.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

haber-bogazliyan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu