Haber

Turgutlu’daki şantiyede heyelan meydana geldi, 4 ev boşaltıldı

MANİSA’nın Turgutlu ilçesinde bir bina inşaatının hafriyat alanında heyelan meydana geldi, diğer 4 evde bulunan 14 kişi tahliye edildi.

Turgutlu ilçesi Selvilitepe Mahallesi Kuruçay Caddesi üzerinde bulunan bir inşaatın hafriyat alanında gece saatlerinde heyelan meydana geldi. Heyelanın ardından Cemre Caddesi’nden geçen yolun bir kısmı çöktü ve ihbar üzerine bölgeye polis ve itfaiye ekipleri ile Turgutlu Belediyesi ekipleri sevk edildi. Yapılan incelemenin ardından heyelan mahallinde çökme tehlikesi bulunan 4 evde yaşayan 14 kişi tahliye edildi.

Evinden çıkmak istemedi, belediye başkanı ikna oldu. Heyelanın ardından Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, MASKİ Turgutlu Koordinasyon Ofisi’ne bağlı gruplar ve Turgutlu Belediyesi daire müdürleri olay yerine geldi. Çalışmaları yerinde takip eden Önder Akın, tahliye edilen vatandaşlar için Turgutlu’daki otellerde oda ayrıldığını bildirdi. Cemre Sokak’ta oturan ve evinden çıkmak istemeyen 80 yaşındaki Salih Taş isimli vatandaş, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın girişimiyle ikna edildi.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, mağdurlarla yaptığı konuşmada, “Yarın burada kimin suçu var, kim hatalı, var mı? Bunu görelim, ona göre karar verelim. Can kaybı yok.” Herhangi bir can kaybı yoksa gerisi halledilir, eviniz gittiyse gerekirse biz hallederiz.”

suluovahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu